Депутати Львівської облради виділили 35 млн грн на премії зе-чиновникам ЛОДА

 Депутати Львівської облради виділили 35 млн грн на премії зе-чиновникам ЛОДА

Сьогодні, 12 березня, Львівська обласна рада затвердила програму підтримки органів державної влади, передбачивши 35 млн грн на преміювання чиновників Львівської ОДА у 2020 році. У той же час на потреби Львівської обласної інфекційної лікарні для боротьби з коронавірусом обласні депутати виділили 5 млн грн.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків повідомив, що на утримання ЛОДА у 2020 році з держбюжету передбачено 390 млн грн, що на 115 млн грн менше, ніж у 2019 році. З його слів, дефіцит на зарплати чиновникам облдержадміністрації на сьогодні становить понад 90 млн грн. При цьому середня зарплата в апараті ЛОДА становить 11 тис. грн. Тому він попросив депутатів затвердити програму та передбачити кошти на доплати чиновникам ЛОДА, тоді середня зарплата в ЛОДА зросте до 12,8 тис. грн. За даними Демківа, такі обласні програми для підтримки чиновників діють і в сусідніх областях.

У пояснювальній записці до програми вказується, що низький рівень заробітної плати упродовж останніх років спричинив велику плинність кадрів, у 2019 році у підрозділах ЛОДА цей показник склав 20%. І такий стан фінансування ускладнює роботу ЛОДА та її підрозділів. А премії для чиновників з обласного бюджету мали би стимулювати їх до роботи.

Таке рішення розкритикували представники деяких опозиційних в облраді фракцій, зокрема, ВО «Свобода», які пропонували скерувати ці кошти на боротьбу з епідемією коронавірусу, а зарплати чиновників прив’язати до рівня пенсій та зарплат бюджетників в інших сферах. Нагадали також про те, що урядовці вирішили відмовитися від премій, відтак аналогічно мали би вчинити і на рівні ЛОДА.

Варто зазначити, Львівська облрада регулярно виділяє кошти з обласного бюджету на премії чиновникам ЛОДА, які утримуються за рахунок державного бюджету.

admin

ukUkrainian
ukUkrainian