Новини Дрогобича, Львова і України

Львів’янин спалив свій диплом кандидата наук на знак протесту проти дисертації Киви

Львівський лікар, викладач Українського католицького університету, колишній речник МОЗ Олександр Ябчанка привселюдно спалив свій диплом кандидата медичних наук, протестуючи проти того, що скандальний політик і депутат Верховної Ради Ілля Кива захистив ступінь кандидата.

«Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала «За». Зважаючи на це, мені надалі соромно називатись кандидатом наук. Це звання остаточно дискредитовано. Прошу вважати це офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук», – написав Олександр Ябчанка ввечері 26 квітня у Facebook, ілюструючи свій вчинок фотографією палаючого диплома перед Львівським медуніверситетом, де він захистив свою дисертацію.

Олександр Ябчанка на знак протесту спалив свій диплом кандидата наук перед медуніверситетом (фото з Facebook)

Олександр Ябчанка пояснив, що своїм вчинком він закликає змінити систему науки. Адже такі ситуації, як сьогоднішня, нівелюють справжню науку.

«Ті 13 членів комісії сьогодні поставили знак рівності між справжніми кандидатами наук, які працюють над своїми роботами, і Кивою, який нічого спільного з наукою не має. Це нівелює будь-яку повагу, сприйняття суспільства до того, що називається вітчизняною наукою», – розповів Олександр.

Наразі єдиним виходом Олександр Ябчанка бачить публічні протести. Він закликав інших кандидатів та докторів наук вчинити аналогічно і не йти на компроміси із совістю.

Олександр Ябчанка – експерт з реформи системи охорони здоров’я, викладач на навчальних програмах Українського католицького університету. За освітою педіатр. У 2017 став радником міністерки охорони здоров’я Уляни Супрун, а у 2018 – речником міністерства охорони здоров’я України за її керівництва. У 2013 захистив кандидатську дисертацію у сфері педіатрії, гематології. Зараз навчається у Київській школі економіки на магістерській програмі «Публічна політика і врядування».

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.