У середу, 14 жовтня, коронавірус продовжує атакувати Львівську область. За останню добу з 1257 ПЛР-тестів у 343 осіб результат виявився позитивним. Серед них ледь не половина — львів’яни. Із приходом осені та зими експерти прогнозують зростання інфікованих COVID-19, тож ми вирішили дізнатися, де мешканці Львова можуть пройти ПЛР-обстеження та скільки це коштуватиме.
Як інформує “Говорить Дрогобиччина” про це пише ТСН.
БЕЗКОШТОВНО ЗРОБИТИ ПЛР-ТЕСТ НА КОРОНАВІРУС МОЖНА, ЯКЩО:
- у вас є підозра на коронавірус і симптоми;
- ви контактували з інфікованою людиною;
- ви потребуєте планової госпіталізації, для проведення операції.
У таких випадках дослідження зроблять безкоштовно, за скеруванням сімейних лікарів. Також не доведеться платити за тест пацієнтам лікарень, які перебувають у стаціонарах, медпрацівникам та правоохоронцям.
АДРЕСИ
Тож зробити тест на виявлення коронавірусу можна у чотирьох лабораторіях:
— “Львівський лабораторний центр МОЗ України” (вул. Зелена, 12) — дві лабораторії;
— “Львівська обласна інфекційна лікарня” (вул. Пекарська, 54);
— лабораторія Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби (вул. Вітовського, 18).
На отримання результату доведеться чекати від 1 до 3 днів.
ЦІНИ У ПРИВАТНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ
Якщо ви виявили свою ініціативу обстежитися на COVID-19, то за ПЛР-тест доведеться заплатити.
У Львові приватні лабораторії теж роблять тести ПЛР. Ціни стартують від 1350 грн і до 1700 грн за звичайний тест. На його результат потрібно очікувати 3-4 дні. Аби отримати результат швидше, доведеться заплатити більше — 2100 грн за терміновий тест. Результат уже буде впродовж доби.
Зазвичай, процедуру роблять за попереднім записом, а під час візиту необхідно мати із собою паспорт. Також деякі лабораторії пропонують клієнтам зробити тест не виїжджаючи з дому, але за виклик медика потрібно буде заплатити додатково від 250 до 500 грн.
РЕКОМЕНДАЦІЇ
У Центрі громадського здоров’я України рекомендують здавати ПЛР-тест вранці. Медики радять за 6 годин до аналізу не вживати ліки для зрошення ротоглотки, назальні краплі, спреї і препарати від болю в горлі, за 4 години не курити, не жувати гумку, цукерки, не чистити зуби і не полоскати горло, не їсти та не пити рідину. Також не слід вживати алкоголь за добу до забору матеріалу.
ХИБНІСТЬ РЕЗУЛЬТАТІВ
Наразі ПЛР-тест – єдиний вид дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу COVID-19. Але міністр охорони здоров’я Максим Степанов попередив українців про хибність результатів цього тестуваня. За його даними, 20-25% аналізів можуть не показувати у хворої людини коронавірус через неспроможність тестування дати достовірний результат у разі концентрації вірусу в нижчих відділах дихального тракту. Також на достовірність результату може впливати людський фактор і дотримання умов відбирання та транспортування біологічного матеріалу до лабораторії.
Коментарі закриті.