У Львові студентів університетів безкоштовно тестують на коронавірус: перші подробиці

 У Львові студентів університетів безкоштовно тестують на коронавірус: перші подробиці

У Львові лабораторія Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького оголосила про безкоштовне тестування на COVID-19 студентів львівських вищих навчальних закладів.

Про це повідомляється на сторінці університету у Facebook, передає “Говорить Дрогобиччина”.

“Відсьогодні лабораторія науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького розпочала безплатне тестування на COVID-19 студентів львівських навчальних закладів вищої освіти”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цей проект став можливим в результаті співпраці університету з обласним лабораторним центром МОЗ України та за підтримки департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

“При підозрі на коронавірус студент звертається до адміністрації свого навчального закладу, яка, своєю чергою, формує списки тих, у кого потрібно відібрати мазки для подальшого дослідження. Далі ці списки передають у заклад охорони здоров’я, який скеровує мобільну бригаду для відбору мазків у студентів. Після цього мазки доставляють у лабораторію НДІ епідеміології та гігієни, яка впродовж 24 годин видає результат дослідження, проведеного методом ПЛР”, – пояснили в університеті.

На думку в.о. керівника обласного лабораторного центру МОЗ Наталі Іванченко-Тімко, цей проект дозволить оперативно виявляти випадки захворювання серед найактивнішої категорії населення – молоді та своєчасно переривати ланцюги його поширення.

Планується щоденна обробка до 100 проб біологічно активних матеріалів, що надходитимуть від вузів міста.

“Першими сьогодні надіслали мазки проб студентів з підозрою на коронавірус Львівської музичної академії”, – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні на Львівщині зафіксували черговий коронавірусний антирекорд.

admin

ukUkrainian
ukUkrainian