На знімку: мурал на честь Героя України, співака Василя Сліпака.

Чотири роки тому він загинув під час боїв на сході.

“Я думаю, що хтось у Голлівуді захоче зняти фільм про Василя Сліпака, бо кращого персонажа неможливо знайти. Він жив у Парижі, все кидає і їде в Україну, щоб зі зброєю в руках захищати рідну землю. Це – приклад твердості, гідності, він голим нервом відчував несправедливість”, – заявив під час урочистостей міський голова Львова Андрій Садовий.

Він вважає, що незабаром ця площа в центрі міста отримає ім’я Сліпака. Він міг співати на найкращих сценах світу, він двічі відмовлявся від французького громадянства, він був українцем.

Василь Сліпак з дев’яти років співав у дитячій хоровій капелі “Дударик” у Львові. Закінчив Львівський державний музичний інститут, здобув Гран-прі на міжнародному конкурсі пісні у Франції, з 1996 року працював солістом Паризької національної опери.

Під час Революції Гідності очолював волонтерський рух у Франції, проводив акції на підтримку Євромайдану. Воював у районі Пісків, Донецького аеропорту та Авдіївки. Удостоєний зірки Героя України і ордену “За мужність” I ступеня. Загнув від кулі ворожого снайпера.

Група львівських художників, які створювали мурал, назвали його “Наш Сліпак – вічний міф”. Це тому, що на війні у нього був позивний “Міф”.

Як розповіли у міській раді, це вже третій із шести творів мистецтва, які прикрасять львівські будинки у рамках проекту “Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей”.