Новини Дрогобича, Львова і України

У центрі Львова мури старовинного храму засипають піском і щебенем (ФОТО)

У Львові засипають піском і щебенем мури давнього храму, виявлені під час реконструкції фонтану на площі Галицькій.

Про це повідомляє львовознавець, екскурсовод і краєзнавець Іван Радковець.

Під постом Івана в Facebook, який він підписав – пам’ятку під пісок – начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко пояснила, засипка піском є елементом консервації стін, а здійснювати музеєфікацію з ряду важливих причин недоцільно.

“Виявлені в процесі рятувальних розкопок архітектурно-археологічні релікти храму Воздвиження Чесного Хреста є новими конкретними джерелами для вивчення історії Львова. По ряду важливих причин недоцільно здійснювати музеєфікації автентичних об’єктів.

Вони повинні бути належним чином законсервованими і зазначеними сучасними архітектурними засобами в порядок цій частині площі Галицької” – зі звіту рятівної археологічної служби за результатами проведених археологічних досліджень площі.

Засипка піском — це і є елемент консервації”, – зазначила Лілія Онищенко. Про це повідомляє Львівський портал.

Раніше у мерії відзначили, що виявлені при реконструкції стіни древнього храму ознаменують в мощенні і встановлять мініатюрний макет храму з інформацією про нього. При цьому в мерії відзначили, що архітектурні знахідки законсервують шляхом засипання піском і щебенем.

“Виявлені стіни храму будуть законсервовані – засипані піском та щебенем і протрасовані в бруковані. Бетоном ніщо не заливається.

Ця частина площі, в якій вилито бетонну конструкцію, знаходиться в частині, де немає ні поховань, ні стін храму. Ця частина була досліджена археологами, і ми маємо карту трассировок від них”, – прокоментувала архітектор-проектувальниця Ольга Криворучко.

Коментарі закриті.