Новини Дрогобича, Львова і України

В Україні викрили злочинну організацію, яка продавала немовлят іноземцям майже за 3 млн грн (ФОТО)

В Україні оперативники Державної прикордонної прикордонної служби викрили злочинну організацію, яка торгували новонародженими дітьми.

Про це інформує прес-служба відомства.

«Група з 12 осіб продавала новонароджених дітей іноземцям під виглядом сурогатного материнства. Організатори схеми були керівниками медичних установ. Грошова винагорода за немовля –від 50 до 70 тис євро», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що «ділки» підшуковували жінок у скрутному становищі, які погоджувалися стати сурогатними матерями.

За таку послугу їм обіцяли 12 тис євро. Після пологів жінок змушували надавати неправдиві відомості при реєстрації дитини, відмовлятися від неї на користь іноземця та надавати дозвіл на її вивезення за кордон.

Фігурантам загрожує позбавлення волі від 8 до 15 років.

В прес-службі Національної поліції додали деякі деталі щодо справи. Організовану злочинну групу, яка продавала немовлят за кордон викрили поліцейські Києва.

“Двоє власників приватних клінік у Києві та Харкові, залучивши спільників, підшукували жінок у скрутному матеріальному становищі та пропонували за гроші народити дітей від анонімних донорів під прикриттям сурогатного материнства. Серед спільників – адвокат, перекладач, менеджер та медперсонал», – додали в поліції.

Після виписки з клініки жінка у супроводі кількох фігурантів йшла до РАЦСу, де вказувала іноземця-замовника як батька, тим самим вносячи недостовірні відомості в офіційні документи, та надавала дозвіл на виїзд дитини за кордон. У разі відмови, фігуранти залякували та погрожували жінкам.

Підозрювані за надання своїх послуг підписували контракти з іноземцями, згідно яких вартість «послуг» становила від 50 до 70 тисяч євро. Натомість породіллям обіцяли 12 тисяч євро, але в більшості випадків їх не виплачували.

«Нам відомо про щонайменше 9 немовлят, яких незаконно вивезли за межі нашої держави. Зараз у співпраці з іноземними колегами ми встановлюємо подальшу долю цих діток», – очільник поліції Києва Дмитро Шумейко.

Коментарі закриті.