Новини Дрогобича, Львова і України

На Львівщині через халатність лікарів помер 23-річний хлопець

Клініко-експертна комісія департаменту охорони здоров’я ЛОДА визнала неналежним надання медичної допомоги 23-річному мешканцю Городка Ростиславу Комнатному у Городоцькій ЦРЛ. У квітні цього року місцеві лікарі не змогли вчасно діагностувати йому апендицит, внаслідок чого хлопець помер.

Про це повідомляє Захід.нет.

Комісія встановила, що городоцькі лікарі порушили стандарти надання медичної допомоги та їхні дії не відповідали медичним протоколам.

«Надання допомоги гр. Комнатному Р.Г. лікарями КНП «Городоцької центральна районна лікарня» при первинному зверненні 23.04.2020 не відповідало стандартам надання медичної допомоги хворим з гострим апендицитом. При первинному зверненні пацієнт був недообстежений, не було проведено загальний аналіз крові, не проведено спостереження в динаміці, що не дозволило встановити діагноз», – йдеться у висновку комісії.

Комісія також встановила, що смерть хлопця «наступила внаслідок запізнілої госпіталізації та дифузного гнійно-фібринозного перитоніту, спричиненого гострим апендицитом».

Адвокат потерпілих родичів померлого хлопця Денис Попов розповів ZAXID.NET, що висновок клініко-експертної комісії буде доказом у рамках кримінального провадження, відкритого після смерті хлопця за фактом неналежного виконання обов’язків лікарями.

Прізвища винних у смерті Ростислава Комнатного медпрацівників буде встановлено під час досудового розслідування. Загалом у справі фігурує близько семи лікарів та представників молодшого медичного персоналу Городоцької ЦРЛ. Кримінальне провадження розслідують слідчі головного управління поліції Львівщини.

Ростислав Комнатний помер 27 квітня у Городоцькій ЦЛР, оскільки йому не змогли вчасно діагностувати гострий апендицит. Кілька днів перед тим хлопець звертався в приймальне відділення лікарні з різким болем внизу живота та блювотою, однак його відправили на амбулаторне лікування. Коли ж Ростислава повторно доправили у лікарню, прооперували, врятувати його життя вже не вдалося. Розтин тіла померлого встановив, що причина смерті – гангренозно-виразковий апендицит.

Заступник директора з медичної частини Городоцької ЦРЛ Анатолій Матківський тоді заявляв, що не бачить провини своїх підлеглих у смерті хлопця.

 

Коментарі закриті.