Новини Дрогобича, Львова і України

Під дощем і пекучим сонцем: на кордоні з Польщею у довжелезній черзі застрягли багато українців

На єдиному пішому переході через українсько-польський кордон “Медика” українці, які їдуть на заробітки, стоять у черзі по 7-9 годин. Майже вся нейтральна зона заповнена громадянами України. Оголошення з проханням дотримуватися соціальну дистанцію люди не звертають уваги, багато хто також не надягають і захисну маску.

Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

“Я вже стою в черзі близько 7 годин. А ще в приміщення пункту пропуску мені годину або два чекати. Їду в Кельце на сезонну роботу в поле. Я був у Польщі на роботі під час карантину. Але перший раз так довго чекаю”, – розповів один зі співрозмовників на кордоні.

Люди також скаржаться на відсутність туалетів і крамничок, їм доводиться весь час стояти на ногах.

У ДПСУ черги в нейтральній зоні пояснюють тим, що у зв’язку з карантином польська сторона ввела обмежувальні заходи й довше часу оформляють документи.

“За останні дні стає більше людей, які їдуть до Польщі. З польського боку є певні обмеження у зв’язку з карантином, бо вносять дані про місце перебування громадянина України в Польщі, проходження обсервації, здійснюються санітарні заходи, займає певний час. Тому людям доводиться чекати перед польським пунктом пропуску”, – сказала прессекретар Західного регіонального управління Держприкордонслужби Маргарита Вершиніна.

Якщо раніше на роботу в Польщу їхали переважно жителі областей Західної України, то зараз їдуть українці з різних регіонів, які втратили роботу через карантин, тому що не отримали жодної допомоги від держави.

“3826 гривень була моя зарплата в Україні, лікар вищої категорії, 25 років стажу. Привіт президентові. Їжджу не від хорошого життя. Україна нічим не забезпечує. Люди викинуті за борт життя. Тільки з боку влади були одні обіцянки. Якби була робота в Україні, люди б не їхали по чужих межах і не кидали б сім’ї. Я не потрібна Україні. Мені страшно у своїй країні”, – говорить Тетяна Резвицова, яка стоїть у черзі.

У Держприкордонслужбі зазначили, що люди їдуть до пунктів пропуску цілодобово великими автобусами, мікроавтобусами, легковими автомобілями. За добу піший перехід перетинає від 2,5 тис. до 3 тис. громадян.

Коментарі закриті.