Новини Дрогобича, Львова і України

Сьогодні православні християни відзначають Медовий Спас: історія, вірування і найкращі привітання

Сьогодні, 14 серпня, православні християни відзначають Медовий, або Мокрий Спас – перше з трьох свят серпня, присвячених вірі в Спасителя і в порятунок душі.

Про це пише УНІАН.

Історія першого Спаса ринуть у дохристиянську епоху і були пов’язані з періодом літнього медозбору у слов’ян. Але церква призначила на цей день декілька пам’ятних дат.

Православні храми в цей день здійснюють святкові служби Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці. Також починається Успенський піст. Віряни відзначають і походження (хресний хід) Чесних Древ Животворного Хреста Господнього – давнє православне свято, присвячене освяченню води фрагментом Животворного Хреста.

Крім того 14 серпня вшановують пам’ять святих мучеників Макавеїв, які відмовилися від зради віри і знайшли духовний порятунок на небесах. Цього дня у церквах проводяться святкові служби, а в народі заведено збирати вінки з польових квітів, святити мед, воду і польові трави. І звичайно ж, заведено вітати з Медовим Спасом рідних, близьких, друзів і знайомих.

Привітання з Медовим Спасом

У мережі можна знайти найкращі привітання з Медовим Спасом – як у віршах, так і в прозі. А можна і придумати їх самому.

  • У цей день бажаю, щоб життя було таким же солодким і п’янким, як свіжий липовий мед. Щоб достаток і талан буквально липли до тебе. З Медовим Спасом!
  • У день Медового Спаса бажаю солодкого життя, яскравих емоцій і літнього настрою круглий рік. Зі святом!
  • На Медовий спас ми починаємо проводжати літо. Хочу побажати, щоб у твоєму серці воно ніколи не закінчувалося, а медовий настрій і солодкі емоції супроводжували тебе цілий рік.
  • З Медовим Спасом я вітаю всіх! І шлю молитви в благодатне небо. Від зла і горя, Господи, спаси! Скуштуйте хліба з ароматним медом! Хай ангел відведе нас від бiди, Життя хай буде з присмаком медовим, З Медовим Спасом я вітаю всіх! Смакуйте мед і будьте всі здорові!
  • Перший Спас – Медовий Спас, Свято літа, меду, сонця! Смачних солодощів запас, Всім сьогодні він лунає! Сонячним подарунком Ти радий сьогодні пригощатися, Всім медової доброти, Всім безпечності і щастя!

Коментарі закриті.