Новини Дрогобича, Львова і України

Сьогодні у Львові переглянуть правила роботи деяких закладів: що можуть закрити?

Сьогодні міська комісія з питань ТЕБ і НС розгляне низку питань щодо функціонування закладів.

Про це сьогодні, 4 серпня, повідомили “Говорить Дрогобиччині” у прес-службі Львівської міської ради.

Рішенням державної комісії з питань ТЕБ і НС Львів був віднесений до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки. Відтак, за словами заступниці міського голови, очільниці міського штабу з протидії поширенню коронавірусу Галини Слічної, сьогодні відбудеться засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, на якому розглянуть питання щодо функціонування окремих закладів.

«З першого серпня увійшла в дію постанова уряду від 22 липня, відповідно до якої ми починаємо жити дещо за іншими правилами, де визначено 4 рівні: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. Рішенням державної комісії ТЕБ і НС Львів, зокрема, був віднесений до помаранчевої зони. Всі обмеження, які є актуальні для зеленої зони, жовтої зони залишаються актуальними, і додаються ще ті обмеження, які є характерними для помаранчевої зони.

Хочу сказати, що більшість тих вимог, які характерні для цих зон, є чинними на сьогодні. Тобто ми не відкривали дитячі табори, ми не розпочинали планової госпіталізації в лікарнях, ми заборонили діяльність розважальних закладів у нічний час, у нас ресторани працюють з 7 до 23 години. Також заборонене функціонування нічних клубів.

Фактично, залишається питання, де ми повинні відкоригувати проведення масових заходів. Якщо раніше у нас була 1 людина на 5 м2 з дотриманням фізичної дистанції 1,5 метрів, то сьогодні в помаранчевій зоні може бути лише масовий захід не більше 100 людей, і, власне, 1 людина на 20 м2, незалежно від того, чи це приміщення, чи відкритий простір.

Також є питання щодо закладів розміщення, але готелі у нас і далі працюють. Залишаються лише спортивні зали та фітнес-центри. Вчора ми мали проводити міську комісію з питань ТЕБ і НС, але з технічних причин вона була перенесена на сьогодні. І сьогодні ми це питання будемо обговорювати.

На мою думку, якщо ми маємо величезну кількість людей на вулиці, в ресторанах, в супермаркетах, на продовольчих ринках, і якщо у фітнес-центрах займається 3−5 людей на величезну площу, то це насправді незрозуміло. Нам не пояснили цієї логіки, державна комісія прийняла таке рішення та дала нам його до виконання. Ми підготували своє звернення від міської ради до Кабінету Міністрів, аби нам насправді роз’яснили, чому саме це стосується помаранчевої зони. Я вважаю, що їх варто було б відносити до червоної зони, коли вже критична ситуація і коли закривається все. Сьогодні ми обговоримо ці питання та прийматимемо певні рішення у частині цього, тому що, як на мене, то це абсолютно некоректно”, — зазначила Галина Слічна.

Також вона наголосила на важливості правдивого інформування громадськості щодо захворюваності у місті.

Нагадаємо, що вчора стали відомі кольори карантинних зон Львівщини.

Коментарі закриті.