У ЗНО 2021 року внесли зміни(ПОДРОБИЦІ)

 У ЗНО 2021 року внесли зміни(ПОДРОБИЦІ)

 У цьогорічному ЗНО, відповідно до наказу  Міністерства освіти та науки України, є певні відмінності із попередніми роками. Для участі у ЗНО можна буде обирати п’ять предметів. 

Про це інформує “Говорить Дрогобиччина” з посиланням на ЛОДА.

Для отримання документа про повну загальну середню освіту треба обрати 4 предмети. І ці предмети є чітко визначені. Українська мова, математика – обов’язкові, третій предмет на вибір – історія України чи іноземна мова, і четвертий – на вибір учасника із того переліку з 11 предметів, які пропонує український центр оцінювання якості освіти.

«Що обирати – вирішує кожен індивідуально, адже кожен знає, що саме потрібно для вступу.  В умовах прийому прописано обов’язковими три предмети, які визначили у Міністерстві освіти і науки. Відповідно до умов прийому, кожен заклад вищої освіти повинен прийняти свої правила прийому і в цих правилах визначити, які предмети потрібні на ту чи іншу спеціальність», – розповіла під час брифінгу керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Ще одна особливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року: вперше окремим предметом винесли українську мову. Учасники можуть обрати «українську мову» або «українську мову і літературу». Це різні предмети цього року. Окрім того, математика у 2021 році вперше є обов’язковою для випускників шкіл для отримання атестату.

«Випускники шкіл, студенти училищ та коледжів повинні знати про новий формат ЗНО, який на них очікує. У січні почнеться реєстрація на пробне тестування, а з лютого – на основне. Формат реєстрації  – такий, як минулого року: через заклади освіти формують списки і надсилають у центр оцінювання якості освіти. Формат проведення тестувань ми прораховуємо зараз у різних варіантах. Все залежить від епідситуації та кількості хворих. Але точно можна сказати одне – ЗНО буде обов’язковим для вступу», – зазначила керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

У 2021 році дійсними для вступу у вищі навчальні заклади будуть сертифікати за 2018, 2019, 2020 та 2021 роки.

Як і торік, всі завдання, за замовленням учасників, буде перекладено на шість мов: польську, російську, угорську, молдавську, кримськотатарську та румунську.

Як повідомлялося раніше, уряд ще на рік відклав підвищення зарплат для вчителів.

admin

ukUkrainian
ukUkrainian