Новини Дрогобича, Львова і України

“Українська мова дуже широка, і дає дуже широкий спектр слів”: відомий співак розповів, чому варто писати пісні українською

Українська мова дає дуже широкий спектр слів, але її треба знати, щоб це використовувати, вважає соліст проєкту Pianoбой Дмитро Шуров.

Як інформує “Говорить Дрогобиччина”, про це він сказав в ефірі програми “Кондратюк у понеділок” на “5 каналі”.

Як зазначає Шуров, він вільно спілкується російською, українською, французькою і англійською мовами. Але, за його словами, мова пісень – це не дуже контрольований процес.

“Мова трохи направляє автора. Чомусь українською я не можу писати жорстких речей, мене не тягне українською робити соціалку. Мабуть, вона м’якіша і більш мелодійна”, – сказав вокаліст.

Проте, на думку Шурова, українською мовою теж можливо писати про важкі речі.

“У мене є пісня “Все, що тебе не вбиває” – вона не така легка. Є пісня “Злива”, до якої Андрій Хливнюк написав геніальний текст, повний складних алюзій і драматичних рядків. Насправді українська мова дуже широка, і дає дуже широкий спектр слів. Але річ у тому, що її треба знати. І ми, як люди, які починали навчатися в російськомовних школах, поступово приходимо до цього”, – сказав музикант.

“Я написав пісню на вірш української поетеси та шістдесятниці, яка називається “Мовчи”. Там дуже багато таких красивих слів – наприклад “розквітлі думки”. На російську чи англійську мову ти не перекладеш цю пісню – воно абсолютно по-іншому звучатиме”, – зазначив Шуров.

“Українська мова дає можливість писати будь-яку музику, але цього потрібно навчитись”, – підсумував він

Коментарі закриті.