Новини Дрогобича, Львова і України

В Україні компенсації виплачуватимуть по-новому: подробиці

Наразі в Україні у разі травм або в результаті злочину компенсацію потерпілому виплачує держава. Але основний тягар відповідальності, в першу чергу матеріальної, планується перекласти на винуватця події. 17 липня в Верховній Раді зареєстровано три законопроекти, що стосуються такої компенсації.

Як пише “Говорить Дрогобиччина” про це інформує finance.ua.

Документи пропонують ввести “збір на відшкодування шкоди, заподіяної насильницькими кримінальними правопорушеннями”. Він буде стягуватися з людини в разі, якщо суд винесе щодо неї обвинувальний вердикт. Розмір цього збору теж буде визначати суд. Гроші будуть надходити до державного фонду відшкодування шкоди, який повинен бути створений в складі спеціального фонду держбюджету.

Також планується “матеріалізувати” моральну шкоду. Сьогодні в Україні дуже складно домогтися компенсації за щось, не підтверджене чеками, – моральну шкоду, недоотриманий прибуток, втрачені можливості. Тим часом в цивілізованих країнах відшкодування такого збитку практикується поряд з іншими. Незабаром подібну практику планується ввести і в Україні. І називатися це буде “компенсація за біль і страждання” (англ. – for pain and suffering), зазначається у повідомленні.

“Винна особа мусить платити людині повну компенсацію за шкоду життю і здоров’ю. Чесна компенсація повинна складатися з трьох частин. Компенсація за лікування, в тому числі державні витрати в комунальних лікувальних закладах, за протезування, якщо це необхідно, аж до біонічних протезів. Компенсація за переобладнання життя, якщо людина отримала інвалідність. Сюди входить створення розумних умов і розумних робочих місць для її життя. І компенсація всього недоотриманого доходу, в т. ч. втраченого кар’єрного зростання. Сьогодні таких законів у нас немає. В нашій юриспруденції це може трактуватися як моральна шкода, яка не має матеріального вираження. А в Європі це називається компенсацією за біль і страждання, і це матеріальна компенсація. Ми маємо намір створити таку систему компенсації, яка була б достатньою. Причому гроші повинні відразу йти туди, де завдано збитків. В першу чергу – від тієї людини, яка цю шкоду заподіяла. І тільки після цього – якщо таких грошей у цієї особи не вистачає – має включатися держава”, – пояснила голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Як повідомлялося раніше в Україні зростуть пенсії.

Коментарі закриті.