Новини Дрогобича, Львова і України

“Воїн слова”: Зеленський зробив Андрія Кузьменка Героєм України посмертно

Сьогодні, 17 серпня, президент Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України лідерові й засновнику гурту “Скрябін” Андрієві Кузьменку. Указ Зеленський підписав у день народження музиканта.

Про це повідомляє zaxid.net.

Звання присвоєно “за визначні особисті заслуги у формуванні вітчизняного культурного простору, вагомий внесок у розвиток національного музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу та громадську діяльність”.

“З початком війни Андрій регулярно їздив на схід і допомагав нашим захисникам. Кузьма й сам був справжнім захисником України. Воїном слова. Його зброя – ручка, папір та мікрофон. Піснею він зцілював душу, словом – заряджав на боротьбу. За сильну, квітучу та непереможну Україну”, – наголосив президент.

Нагадаємо, продюсер, телеведучий, актор і музикант Андрій Кузьменко загинув у ДТП 2 лютого 2015 року.

Він народився 17 серпня 1968 року в Самборі Львівської області. За освітою був стоматологом. З 1989 року і до смерті був лідером гурту “Скрябін”.

Також Кузьма написав три повісті – “Я, “Побєда” і Берлін”, за мотивами якої у Львові почали знімати фільм, “Я, Паштєт і армія” і “Місто, в якому не ходять гроші”.

ДТП, у якій загинув Кузьма, сталася 2 лютого 2015 року в Криворізькому районі Дніпропетровської області. Автомобіль, яким керував Кузьма, зіткнувся з молоковозом. Співак загинув на місці.

Як писала “Говорить Дрогобиччина”, сьогодні день народження легендарного Кузьми “Скрябіна”.

Коментарі закриті.