Новини Дрогобича, Львова і України

“Вже не маємо куди класти хворих”: на Львівщині медики повідомили про критичну ситуацію з заповненістю лікарень

Щодня в стані середньої важкості або з важкими пневмоніями у стаціонари лікарень Львівщини поступає більше 130 людей. На сьогоднішній ранок у стаціонарах перебували 1 370 пацієнтів, а це 53% заповненості ліжкової мережі.

Про це повідомивляє “Говорить Дрогобиччина” з поситанням на Твоє.місто.

За словами керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ореста Чемериса, загалом у Львівській області розгорнули 16 тисяч лікарняних ліжок, у реанімаційному відділенні знаходиться 180 пацієнтів, з них 38 – на апаратах ШВЛ.

Піку захворюваності, каже посадовець, очікують наприкінці жовтня – початку листопада.

Як з’ясувалося, у найбільших львівських лікарнях, які приймають хворих на коронавірус, місць або обмаль, або вони переповнені. Тож медики закликають негайно посилювати карантин.

Заповнений Центр легеневого здоров’я, що на вул. Зеленій – вчора тут були заповнені 170 ліжок зі 170-ти.

«Станом на ранок сьогодні у лікарні було 167 пацієнтів. Загалом лікарня може прийняти 170 пацієнтів. Відповідно, у нас заповненість більша, ніж 100%. Ми вже не маємо куди класти хворих. Доводиться доставляти у палати ліжка. Ситуація дуже загрозлива», – каже генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак.

За його словами, стан більшості пацієнтів важкий або середньої важкості. Пацієнтам з легким ступенем у госпіталізації відмовляють. При тому, якщо раніше середній вік осіб, які потрапляли у Центр легеневого здоров’я у важких станах, був в межах 60+, то зараз від 30.

 

Така ж ситуація у Львівській обласній інфекційній лікарні. За словами директора інфекційної лікарні Сергія Федоренка, на ранок сьогоднішнього дня на стаціонарному лікуванні було 166 хворих, з них 11 – у відділенні інтенсивної терапії та реанімації, 4 – підключили до апаратів ШВЛ.

«Максимально в нас може знаходитися 200-205 осіб. Тобто ще є певна кількість резерву, що можна використати при необхідності для забезпечення надання допомоги. Але це зовсім небагато, зважаючи на те, що упродовж останніх днів спостерігається більш інтенсивне поступлення», – каже Сергій Федоренко.

За його словами, саме до інфекційної лікарні часто переводять хворих, яких не змогли вилікувати у районних лікарнях. Найбільше поступає пацієнтів з лікарень Рудок, Самбора, Стрия, Дрогобича, Стебника, Золочева та Пустомит.

«Здебільшого людей переводять у важких станах. Наприклад, у районних лікарнях лікували 2-3 тижні, побачили, що стан не покращується і переводять до нас. У таких випадках корекцію в таке лікування вносити важко», – каже керівник інфекційної лікарні.

Більшість хворих, які поступають в інфекційну лікарню, це люди від 45 до 60 років, в яких важкі або середнього ступеня ураження бронхолегеневої системи. Частина з них мають хронічні соматичні хвороби, цукровий діабет, стан після гострих мозкових станів, бронхіальні астми, інші хронічні недуги.

 

Як пояснив керівник Центру екстреної медичної допомоги Андрій Васько, надзвичайно висока заповненість Центру легеневого здоров’я та інфекційної лікарні пояснюється тим, що у ці лікарні везуть «найважчих» пацієнтів. Тих, у кого легкий чи середній ступінь – у решта лікарень Львова та області.

«Справді загальний відсоток заповненості лікарень у Львівській області становить 53%, у самому Львові – набагато вища. І це зрозуміло. Бригади швидких госпіталізовують пацієнтів у залежності від важкості стану та у ті лікарні, які найближчі до їх території проживання. Найважчих – везуть у Центр легеневого здоров’я та інфекційну лікарню. Щойно тут звільняються місця – переводимо з інших закладів», – каже Андрій Васько.

За його словами, вже зараз маємо бути готові, що наприкінці жовтня – на початку листопада збільшиться кількість хворих на ГРВІ, грип, а відтак і на коронавірусну хворобу. Наразі про жорсткий карантин не йдеться, але заходи обмеження повинні бути.

Нагадаємо, що уряд сьогодні, 13 жовтня, продовжив дію адаптивного карантину до кінця року.

Коментарі закриті.