Новини Дрогобича, Львова і України

Вступ до ЄС – Зеленський хоче, щоб Україну запрошували до Євросоюзу

Україна має стати членом Європейського Союзу і рівноправним учасником об’єднання європейських держав.

Про це інформує “Говорить Дрогобиччина” з посиланням на УНІАН.

“Для мене найголовніше, щоб Україна не тільки була членом ЄС, для мене важливо, щоб Україна була рівноправним членом. Я хочу, щоб Україну запрошували в ЄС. Ми хочемо бути за цим столом перемовин і цінностей на однаковому рівні і з однаковим статусом. Це важливо. І для цього ми робимо все, щоб бути рівноправними партнерами”, – наголосив президент України Володимир Зеленський  під час спільного з очільником Польщі Анджеєм Дудою інтерв’ю, передає Офіс президента.

Він нагадав, що для набуття членства у Євросоюзі країни мають виконати чимало умов.

“Політики – і українські, і європейські – кажуть, що шлях до ЄС – це шлях з двостороннім рухом, один одному назустріч. Але ніхто не каже, що на цій дорозі багато смуг: багато чого повинна зробити країна, аби стати членом ЄС. Це і незалежна антикорупційна політика, і привабливий інвестиційний клімат, і, до речі, інфраструктура, яку ми активно будуємо”, – сказав президент.

Зеленський наголосив, що ментально українці – це європейці.

Він нагадав, що свого часу було чимало суперечок щодо вступу в Євросоюз таких країн, як Польща, Румунія, Словаччина, а нині вони є членами ЄС.

“Ми зараз бачимо результат”, – констатував Зеленський.

Своєю чергою, Анджей Дуда відзначив, що Польща завжди підтримувала європейські прагнення України.

“Україна завжди була у Європі, а питання приналежності до ЄС – це питання політичного характеру, й це вимагає змін і багатьох реформ, які мають бути проведені в Україні”, – сказав він.

Президент Польщі зауважив, що завжди стояв на позиції, що держави, які хочуть вступити до ЄС, повинні мати перспективу вступу – двері ЄС мають бути відчинені.

 

Коментарі закриті.