Взимку не погріємся: уряд уріже субсидії українцям на 40%

 Взимку не погріємся: уряд уріже субсидії українцям на 40%

Українцям суттєво зменшать розмір соцдопомоги. Зокрема це стосуватиметься багатодітних сімей. Причина – нова методика розрахунку доходу. Також українці отримуватимуть на 40% меншу супсидію, ніж минулого року.

Про це повідомляє “Вголос”, посилаючись на колишнього міністра соціальної політики Андрія Реву.

За словами експосадовця, нова методика Кабміну щодо розрахунку доходів негативно вплине на добробут українців.

Згідно з розрахунками Реви, люди також будуть отримувати на 40 % меншу субсидію, ніж минулого року.

Розмір субсидії вперше будуть враховувати як частину доходу сім’ї. Це призведе до того, що розмір допомоги буде істотно меншим.

“Припустімо, багатодітна сім’я подає документи на отримання державної допомоги як малозабезпечена. За новими правилами їм у доходи впишуть ще й субсидію, а загальний розмір допомоги на дітей зменшується. Вони кажуть, що збільшили допомогу на дітей до 2,5 прожиткових мінімумів. Але за фактом вони ввели в доходи субсидію і так абсолютно нівелювали будь-яке підвищення”, – пояснює колишній міністр.

Крім того, штучно збільшили й розрахунковий розмір доходу на безробітних, які зареєстровані в Центрі зайнятості. Раніше, якщо вони отримували виплату менше від прожиткового мінімуму, їхній розрахунковий дохід враховували на рівні ПМ, а зараз будуть вважати як половину від мінімальної зарплати.

Нагадаємо, в Україні соцдопомогу видаватимуть по-новому.

admin

ukUkrainian
ukUkrainian