Новини Дрогобича, Львова і України

Хасидам-паломникам таки заборонили відвідувати Україну цього року

Кабмін підтримав рішення, ініційоване Міністерством внутрішніх справ, про обмеження на відвідування хасидами Умані під час святкування Рош га-Шана (Нового року за іудейським календарем) у 2020 році.

Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Як зазначається, цю ініціативу підтримав уряд і Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

“Останні тижні Україна фіксує зростання спалахів захворювання на коронавірус серед населення. Епідеміологічна ситуація в країні та світі не дозволяє організовувати та проводити масові заходи, тим більше з участю іноземців”, – заявив голова МВС Арсен Аваков.

Аваков зазначив, що щороку до Умані приїздить від 30 – 50 тис. хасидів з різних країн, які протягом трьох днів святкують та проводять різні релігійні обряди, відвідують святі місця. Такий формат масового заходу під час пандемії створює величезні ризики розповсюдження вірусу не лише для учасників заходу, а і для місцевого населення.

“Ми з повагою ставимося до національних традицій різних народів та релігійних спільнот та щороку робимо усе, аби вони проходили за найвищими стандартами безпеки. Проте останні тижні Україна фіксує ріст спалахів захворювання на короновірус серед населення”, – заявив він.

За його словам, виходячи з епідеміологічної ситуації, наразі в України не має змоги організовувати та проводити масові заходи, тим паче за участі іноземців.

Очільник МВС додав, що аналогічної домовленості Міністерство внутрішніх справ досягло із представниками Української православної церкви та Православної церкви Московського патріархату, які відмовилися від проведення Хресної ходи через пандемію. Тому сподівається на розуміння в цьому питанні і від представників хасидської релігійної спільноти.

Аваков наголосив, що МВС забезпечить усі технічні заходи для здійснення вищевказаних карантинних обмежень в Умані.

Зауважимо, що раніше міністерства закордонних справ України та Ізраїлю висловили велике занепокоєння через заплановане на вересень масове паломництво хасидів до Умані Черкаської області для святкування Рош га-Шана (Нового року за іудейським календарем). Приїзд хасидів очікувався у вересні. Більшість з них прибуває з Ізраїлю, який сьогодні знаходиться “червоному списку” за рівнем поширення коронавірусу. Приїжджі з Ізраїлю повинні проходити двотижневу ізоляцію або здати ПЛР-тест.

Коментарі закриті.