Новини Дрогобича, Львова і України

“Нещасний випадок чи недбальство вожатих?”: у дитячому таборі жахливою смертю загинув 7-річний хлопчик(ФОТО/ВІДЕО)

У Дніпропетровській області семирічний хлопчик потонув у таборі. Відпочинок організував благодійний фонд. Дитина не вміла плавати, і все ж її пустили до водойми. Як підозрює поліція – без відповідного нагляду дорослих. Мати звинувачує благодійників у недбалості й підозрює, що від неї приховують правду.

Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає “Говорить Дрогобиччина”.

Свого Сашка мати вранці посадила на автобус до табору, а вже ввечері пролунав дзвінок від незнайомої жінки.

“Коли вона мені сказала, що дитина потонула, я думала, що збожеволію. Я думала – у мене мозок вибухне. Я жила заради нього. Я ним жила постійно. Я його на руках носила. Пилинки здувала. А тепер дитини моєї немає”, – говорить мати Людмила Філіпських.

На Дніпропетровщині 7-річний хлопчик потонув у перший день ...

Разом із сином вони жили у кімнаті гуртожитку. Пані Людмила виховувала сина сама. Аж раптом до них прийшли з благодійного фонду і запропонували допомогу. Спочатку заняття з вчителькою та психологом, згодом оздоровлення безкоштовне у наметовому таборі на п’ять днів. Каже, що вагалася, але син вмовив.

“Кажу: “Сашо, може ти не поїдеш, синку?”. А він: “Я просто з дітками хочу погратися”. І погрався. І пів дня не погрався. Нема мого синочка. У мене просто сліз немає. Я їх просто виплакала за цей час”, – говорить жінка.

У таборі ж після трагедії тривали розваги. Про це у соцмережі група сповіщала світлинами. Загалом у таборі перебували понад два десятки дітей.

Людмила помчала до табору – це понад сто кілометрів від Дніпра.

Ані посту рятувальників, ані обстеження пляжу з перевіркою дна – для імпровізованого дитячого табору обрали ставок у геть безлюдній місцині між двома селами. Хлопчик зник майже одразу після приїзду на відпочинок.

Місцеві рибалки дивуються, оскільки це місце ніколи не використовували для дитячого відпочинку.

“Метра 2-2,5 (глибина озера – ред.). Я б не сказав, що глибоке. Раніше було більше води”, – говорить рибалка.

Сашко не вмів плавати і про це організатори відпочинку знали, каже мама.

“Я почала питати: “Хто дивився за моєю дитиною?”. Він каже: “Вожата, вона відвернулася буквально на дві хвилини і потім ми кинулися – Саші немає. Ми кинулися його шукати по наметах, а потім вирішили попірнати у воду, його пошукати”, – говорить мати загиблого хлопчика.

У самому благодійному фонді більше з матір’ю не спілкуються. На запитання журналістів відповідати теж не хочуть.

Керівник ховається за зачиненими дверима. На сайті організації вказано: у наметових таборах встигли відпочити майже сотня дітей. Хто мав відповідати за їхню безпеку – нині встановлює поліція. В офісі фонду провели обшук. Наразі правоохоронці вивчають документацію і готують ще одне кримінальне провадження.

“Це неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я  дітей. Так, є певна інформації, що одночасно у водоймі знаходилося багато дітей. Звичайно, треба віддавати дитину саме в той табір, де є лікарі, де є установчі документи на право займатися такою діяльністю”, – говорить Ганна Старчевська, речниця ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області.

Покарання для винних та правда – це все, чого вимагає мати хлопчика. Лише на похованні на тілі сина вона помітила синці. Тож нині підозрює, що він потонув через дитячі пустощі, без будь-якого нагляду дорослих.

Нагадаємо, що на Львівщині 17 серпня втопилося  троє людей.

Коментарі закриті.