Відзначається, що схвалений Радфедом РФ закон авторства сенатора Андрія Клішаса і депутата Павла Крашеннікова передбачає уточнення, згідно з яким відтепер екстремістською діяльністю вважається не тільки порушення територіальної цілісності, але й її відчуження.
“Оновлений текст Конституції доповнено положеннями, згідно з якими Росія забезпечує захист свого суверенітету і територіальної цілісності, а дії, спрямовані на відчуження частини територій РФ (за винятком делімітації, демаркації, редемаркації російського державного кордону з сусідніми країнами) не допускаються”, – наголошується у повідомленні.
Відтак, під дію цього закону підпадають і заклики повернути анексований Росією в 2014 році півострів Крим Україні, який Москва вважає територією своєї держави.
Заклики можуть каратися штрафом від 30 до 50 тисяч рублів для пересічних громадян Росії. Посадових осіб можуть оштрафувати на суму від 60 до 100 тисяч рублів. Штраф для компаній – від 200 до 300 тисяч рублів.
Якщо людина скоїла з точки зору російського законодавства порушення, її можуть відправити під варту на строк до 4 років. Дії з відчуження територій будуть каратися 10-річним тюремним ув’язненням.
За словами авторів прийнятого закону, питання відповідальності за ті чи інші дії, або заяви, до кінця не врегульовані. Щодо цього питання очікується рішення Верховного суду.
Відомо, що Держдума РФ прийняла цей законопроект ще 22 липня.
Також раніше спікер Держдуми В’ячеслав Володін вже заявляв, що цей закон торкнеться і закордонних колег. У якості прикладу він навів українських чиновників, які роблять заяви про правовий і політичний статус анексованого Криму, йдеться у повідомленні.
“У разі приїзду в нашу країну вони можуть бути заарештовані. І можна вимагати їх екстрадиції сюди”, – сказав Володін, додавши, що те ж саме стосується і їх американських колег.
Коментарі закриті.