Новини Дрогобича, Львова і України

У ВРУ ухвалили проект державного бюджету на 2021 рік: скільки грошей і на що передбачили?

У Верховній Раді України ухвалили проект держбюджету на наступний рік. У першому ж читанні за нього проголосували 275 депутатів. 

Про це повідомляє zaxid.net, передає “Говорить Дрогобиччина”.

Доходи державного кошторису передбачили на рівні 1 трлн 71,1 млрд грн. Видатки становитимуть 1 трлн 350 млрд грн. Дефіцит бюджету на 2021 рік Кабінет Міністрів передбачив на рівні 270 млрд грн. ВВП закладають на рівні 4,5 трлн грн.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив на засіданні Ради, що вважає прогноз зростання ВВП на 4,6% в 2021 році оптимістичним. На думку Рахункової палати, є ризики, що такого зростання не відбудеться.

Фінансувати бюджет Мінфін планує коштом запозичень (702,4 млрд грн) і надходжень від приватизації (6 млрд грн). У проекті вказане, що планується залучити 549,1 млрд грн за допомогою облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). Зовнішні запозичення становитимуть 153,3 млрд грн, з них від облігацій зовнішньої держпозики планується залучити 86,4 млрд грн.

На засіданні парламенту міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що під час підготовки бюджету до другого читання Мінфін планує зменшити план з фінансування коштом ОВДП і збільшити план коштом зовнішніх запозичень.

Відповідно до законопроекту, на погашення державного боргу Україна наступного року витратить 439,3 млрд грн, а на його обслуговування – 160,5 млрд грн.

Витрати на оборону і безпеку становитимуть 267 млрд, на освіту планують витратити 174 млрд, медицину – 156 млрд, соціальний захист населення 324 млрд грн.

Програма “Велике будівництво” (розвиток дорожньої та іншої інфраструктури) отримає 150 млрд грн.

На програму підтримки малого та середнього бізнесу у бюджеті передбачене 12 млрд грн. Видатки на культуру запланували на рівні 7,5 млрд, на спорт – 7,4 млрд.

Щодо стосується боротьби з коронавірусом, то в проекті держбюджету немає окремого фонду, як це було цьогоріч. Як повідомляв Мінфін, 2021-го буде передбачено 19,4 млрд грн на боротьбу з коронавірусом, з них 15,8 млрд грн за програмою медичних гарантій, 2,6 млрд грн – за програмою закупівлі вакцин і 1 млрд грн – за програмою із запобігання поширенню коронавірусу в школах.

Передбачається, що з 1 січня мінімальна зарплата збільшиться до 6 тис. грн, а з 1 липня – до 6,5 тис. грн.

Прожитковий мінімум пропонується з 1 липня збільшити з 2189 грн до 2294 грн, а з 1 грудня – до 2393 грн.

Середньорічний курс долара на наступний рік заклали на рівні 29,1 гривні за долар. Очікувана інфляція – 7,3% річних.

Середня зарплата в Україні, за бюджетним прогнозом, буде 13,6 тис. грн на місяць.

Депутати запропонували збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд грн і перерозподілити деякі витрати. Кабінет міністрів має врахувати пропозиції нардепів, після чого законопроект буде підготовлений до другого читання.

Як раніше писала “Говорить Дрогобиччина”, уряд не планує повернути Україну до суворого карантину.

Коментарі закриті.