Зеленський відреагував на протести у Білорусі

 Зеленський відреагував на протести у Білорусі

Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy makes his TV address to the nation in Kyiv, Ukraine, Friday, March 13, 2020. Zelenskiy said Ukraine to close its borders for foreign citizens from March 16 within the framework of the anti-coronavirus state program. For most people, the new coronavirus causes only mild or moderate symptoms, such as fever and cough. For some, especially older adults and people with existing health problems, it can cause more severe illness, including pneumonia. (Ukrainian Presidential Press Office via AP)

Президент Володимир Зеленський відреагував на протести незгодних з результатами виборів у Білорусі. Він закликав сторони до діалогу, терпимості та відмови від вуличного насильства.

Про це він написав у Facebook, передає  “Говорить Дрогобиччина”.

«Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі», – зазначив Зеленський.

Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це…

Опубликовано Володимиром Зеленським Воскресенье, 9 августа 2020 г.

Український президент закликав білорусів до толерантності, діалогу між сторонами та відмови від вуличного насильства. Також він вважає, що Білорусь має дотримуватися демократичних стандартів у своїх діях та має забезпечити громадянам права та свободи у повному обсязі.

Також президенти Польщі та Литви Анджей Дуда і Гітанас Науседа засудили силовий розгін мітингів білорусів, які не згодні із перемогою чинного президента Олександра Лукашенка на виборах.

Лідери країн закликали до діалогу, назвавши його «найкращим методом забезпечення соціального розвитку та обговорення реформ та політичних дій».

Після завершеннія голосування 9 серпня в Білорусі оприлюднили результати державного екзит-полу на президентських виборах. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка проголосували 79,7% виборців.

Люди, незгодні з оголошеними результатами, вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі, після чого місцеві силовики почали жорстокий розгін протестувальників.

Як повідомлялося раніше, нардеп від “Слуги народу” привітав Лукашенка з перемогою на виборах.

 

 

admin

ukUkrainian
ukUkrainian