Новини Дрогобича, Львова і України

Професор національного університету публічно зневажив українську мову і відмовся читати лекції не російською

У Дніпрі професор Національного університету “Дніпровська політехніка” Валерій Громов відмовився викладати українською мовою у державному виші, натомість продовжив вести лекції лише російською.

Про це повідомив батько студентки  у популярній спільноті “Батьки СОС”, написав “Вголос”.

Коли студенка попросила викладача вести заняття державною мовою, викладач заявив: “Два язика – адна нация. Адін – руіна, а нє Украіна”.

“Моя донька навчається в Національному технічному університеті “Дніпровська політехніка”. Виникла така проблема: викладач предмету “Ціннісні компетенції фахівця” (кафедра філософії) професор Громов В.Є. навідріз відмовився викладати українською мовою.

Далі цитую розмову:

Викладач: Предмет – философия и его специфика.
Студентка: Можна українською, будь ласка?
Викладач: Нет, я читаю по русски.
Студенка: Відповідно до закону, ви можете викладати українською, ви повинні.
Викладач: Если вас не устраивает, пишите на меня жалобу.
Студентка: Добре.
Викладач: Два язика – одна нация, один – руина, а не Украина.

Після цих слів моя донька встала і вийшла з аудиторії. Розпитала у інших студентів, як з’ясувалося, це не перша така ситуація, але скарг ніхто не писав, все зам’яли. Донька не промовчала і написала скаргу на ректора. Наступного дня на пару прийшла комісія і почали розбирати цю ситуацію. Питають думки студентів. Чотири студенти виступили на підтримку російської мови. Хтось казав, що викладач вже не молодий, йому важко. Хтось, що у нас в Дніпрі майже всі розмовляють російською, тому правильно, що викладають нею. Хтось казав, що російська є мовою нацменшин, тому повинні нею викладати і тому подібне. На підтримку української мови, окрім доньки, виступив лише її одногрупник. Всі інші промовчали.

Комісія сказала, що нас почули, відповідь буде впродовж 3 днів. Сказали, що доньці повідомлять про рішення комісії. Пройшов місяць, а рішення ще немає. Єдине відомо, що його відсторонено від викладання.

Прошу розголосу, адже викладачу може все зійти з рук! Вимагаємо звільнення! Прикріплюю інформацію про викладача та аудіозапис, де він відмовляється викладати українською мовою”, – написав батько студентки.

Нагадаємо, українська співачка Оля Полякова заспівала пісню разом з російським артистом задля “воз’єднання України і Росії.

Коментарі закриті.