Уряд збільшив кількість обласних центрів, які потрапили до червоної карантинної зони

 Уряд збільшив кількість обласних центрів, які потрапили до червоної карантинної зони

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) змінила карантинне зонування в Україні. Розподіл на нові зони почне діяти з опівночі понеділка, 2 листопада, повідомив 30 жовтня міністр кабінету міністрів Олег Немчінов.

У порівнянні з попереднім зонуванням, до «червоної» карантинної зони потрапив Ужгород і деякі райони Закарпатської області, натомість Тернопіль з 2 листопада перейде з «червоної» зони в «помаранчеву».

Загалом у «червоній» зоні з понеділка перебуватимуть 11 обласних центрів, тоді як до тепер їх було десять.

З обласних центрів До «червоної» зони потрапили Ужгород, Івано-Франківськ, Рівне, Чернівці, Хмельницький, Житомир, Харків, Полтава, Миколаїв, Суми і Чернігів.

Крім того, у «червоній» зоні побільшало районів і районних центрів. Так, у Волинській області до неї потрапили міста Володимир-Волинський, Ковель та Нововолинськ, а також Іваничівський, Ківерцівський та Турійський райони Волинської області.

У Закарпатській області, крім Ужгорода, до «червоної» зони потрапили Берегове, Великоберезнянський, Перечинський та Ужгородський райони.

Крім того, «червоних» районів, порівняно з попереднім зонуванням, побільшало на Рівненщині: з понеділка туди потраплять Демидівський, Зарічненський, Млинівський та Острозький райони. До слова, Здолбунівський і Костопільський райони перебувають у «червоній» зоні ще з попереднього зонування і продовжать там залишатися. Також в «червону» зону потрапив Острог. Натомість Дубно і Вараш з «червоної» зони перенесли в «помаранчеву».

Нагадаємо, що у регіонах «червоної» зони заборонено роботу громадського транспорту, відвідування усіх закладів освіти, роботу ТРЦ, кафе, ресторанів, спортзалів, хостелів, закладів культури, тоді як кінотеатри можуть бути заповнені максимум наполовину. Також там заборонені масові заходи і посадка на міжобласний транспорт (висадка дозволена). Перетинати межу «червоної» зони можна лише власним транспортом.

У регіонах з помаранчевим рівнем, зокрема, заборонено роботу хостелів, баз відпочинку та інших закладів з розміщення людей, крім готелів, проведення масових заходів за участі більш ніж 20 людей. Не більше 1 людини на 10 м2 може бути в бібліотеках, музеях, фітнес-центрах, ТРЦ, магазинах. Максимальна заповненість ресторанів та громадського транспорту – 50%. Ресторани та кафе можуть працювати лише з 7:00 до 22:00 (проте вони можуть працювати навинос і доставку).

 

admin

ukUkrainian
ukUkrainian